מחקר  שהתפרסם  בכתב העת Nutrition, טוען כי יש להתייחס לביצים כאל "מזון על". עורך המחקר, ד"ר ברוס גריפין מאוניברסיטת Surrey בבריטניה, טוען כי ביצים יכולות להגן מפני מחלות לב, סרטן שד ובעיות עיניים, וגם לסייע בשריפת קלוריות

מחקר שהתפרסם בכתב העת "Nutrition", טוען כי יש להתייחס לביצים כאל "מזון על". עורך המחקר, ד"ר ברוס גריפין מאוניברסיטת Surrey בבריטניה, טוען כי ביצים יכולות להגן מפני מחלות לב, סרטן שד ובעיות עיניים, וגם לסייע בשריפת קלוריות.

ד"ר גריפין ניתח 30 מחקרים בנושא ביצים, כולל מחקר מאוניברסיטת Harvard, שהראה שצריכה של ביצה אחת ביום לא מעלה את הסיכון למחלות לב וכלי דם. לדבריו, חלמון ביצה אמנם מכיל כולסטרול, אבל כיום ידוע ששומן רווי הוא שגורם לעלייה ברמת הכולסטרול בדם ולא הכולסטרול שבמזון. ההתייחסות לביצה רק במונחי תכולת הכולסטרול שבה מביאה להתעלמות מיתרונותיה הבריאותיים האחרים.

מה שביצה אחת יכולה לעשות...
בין המחקרים שניתח ד"ר גריפין, מחקר שפורסם ב"Cancer Research Breast", שקבע כי נערות שצורכות ביצה אחת ליום עשויות להיות מוגנות יותר בהמשך חייהן מפני סרטן השד.

מחקר אחר שבדק מצא, שחלמון של ביצה מכיל לוטאין וזאקסנטין, שעשויים לסייע במניעת ניוון מקולרי גילי בעיניים, מחלה המהווה גורם עיקרי לעיוורון בעולם המערבי.
מחקר נוסף מצא כי ביצים יכולות לעזור בהורדה במשקל. המחקר, שבוצע באוניברסיטת Wayne State בדטרויט, בחן את הרגלי ארוחת הבוקר של נשים שסובלות מעודף משקל. נמצא, שאלה שאכלו ביצה בארוחת הבוקר הרגישו מלאות יותר וצרכו פחות קלוריות במהלך 24 השעות הבאות.


הדפססגור חלון