מחקר בריטי, אשר פורסם בבטאון האירופי לתזונה, ניפץ סוף סוף את המיתוסים סביב ביצים וכולסטרול.

 

המחקר הראה כי אנשים האוכלים שתי ביצים ביום ומגבילים את צריכת הקלוריות שלהם מאבדים משקל ואף מפחיתים את רמות הכולסטרול בדמם.

צוות מחקר מאוניברסיטת סורי, בראשו של פרופ' ברוס גריפין, האכיל מתנדבים בריאים אך בעלי משקל עודף בשתי ביצים ביום במשך 12 שבועות, כאשר במקביל הם שמרו על תזונה הכוללת כמות מופחתת של קלוריות, ומומלצת על ידי עמותת הלב הבריטית (BHF). מתנדבים אלה נהגו לרוב להגביל את צריכת הביצים שלהם ל-4-3 ביצים בשבוע. קבוצת בקרה שמרה על אותה תזונה, אך ויתרה על צריכת הביצים באופן גורף.

חברי שתי הקבוצות איבדו בין 4-3 ק"ג ממשקל גופם ורמת הכולסטרול בדמם פחתה.

מנהל המחקר, ד"ר ברוס גריפין, הצהיר: "כאשר נמדדה רמת הכולסטרול בדם לאחר 6 שבועות ולאחר 12 שבועות, לא נראו שינוי או הפחתה בשתי הקבוצות, בייחוד ברמת כולסטרול ה - LDL (הכולסטרול הרע) שלהם, למרות שקבוצת הביצים צרכה כמות הגדולה פי 4 מזו שצרכה קבוצת הבקרה".

מחקר זה מספק ראיות נוספות התומכות במסקנה המדעית המבוססת, כי שומן רווי (הנמצא לרוב במאפים, בבשר מעובד, עוגיות ועוגות) הוא שאחראי יותר על העלאת רמות הכולסטרול בדם מאשר מזונות העשירים בכולסטרול, כגון ביצים.

הבריטים צורכים 28 מיליון ביצים ביום, בין שתיים לשלוש לאדם בכל שבוע - מרמות הצריכה הנמוכות ביותר בעולם. הסוכנות לתקני מזון ועמותת התזונה הבריטית אינן ממליצות על מספר מסויים של ביצים אותו יש לצרוך בכל שבוע, אך בעלי מקצועות בתחום הבריאות עדיין מספקים עצות מיושנות להפחית את צריכת הביצים.

תזונאים קוראים כעת למומחים בתחום הבריאות לתקן את המלצותיהם, על מנת שישקפו את ממצאי המחקר האחרון שפורסם.

 

מתוך אתר www.thepoultrysite.com -

http://www.thepoultrysite.com/poultrynews/15748/twoegg-diet-cracks-cholesterol-issue 


הדפססגור חלון